Laistīšanas sistēma


Laistīšanas sistēmaLaistīšanas sistēma ir ļoti svarīga vertikālo dārzu dekorativitātes uzturēšanas sastāvdaļa. Nevienam no augiem nepatiks, ja augsne būs sausa vai pārlieku mitra.  

Atkarībā no telpas apgaismojuma, gaisa mitruma un augu izvēles ir pareizi jāizprojektē laistīšanas un mēslošanas sistēmas mezgls. Tas var būt gan manuāls, gan automatizēts, bet jebkurā gadījumā, atkarībā no sezonas, tas ir regulāri jāpārbauda un jāveic programmas regulēšanas darbi.

Lai uzstādīšana būtu ērtāka, moduļa komplektācijā ir paredzēta kapilārā laistīšanas caurulīte. Oriģināli tā sastāv no 8 kapilāru izvadiem, kas piegādās ūdeni tieši pie saknēm. Lai varētu aplaistīt moduli manuāli, caur šo kapilāro sistēmu, tad  tam ir paredzēts ūdens rezervuārs. Tajā, atbilstoši nepieciešamajam ūdens daudzumam, lej ūdeni un nepieciešamo mēslojumu vajadzīgā daudzumā. Liekais ūdens notek un neuzkrājas augsnē.

Ja vertikālā siena sastāv no vairākiem moduļiem, ērtāka būs automatizēta laistīšanas un mēslošanas sistēma, kas pieslēgta ūdens pievadam. To darbina laika relejs, kas uz iepriekš ieprogrammētu laiku pados nepieciešamo ūdens daudzumu. Regulāri kopjot mitrums augsnē ir jāpārbauda, jo nevienmērīga temperatūra telpā vai ārtelpā var radīt pārāk lielu mitrumu vai sausumu augsnē, kas nelabvēlīgi ietekmēs augu augšanu.

Laistīšanas pievienošanas norādījumi

Tiklīdz Jūsu augu sienas modulis tiks piestiprināts vertikāli, Jums būs nepieciešama iebūvētā laistīšanas sistēma. Laistīšanas caurulīte ir paredzēta zemam spiedienam.

Laistīšanas pievienošanas norādījumiJa tiek izmantots vertikālās sienas ūdens rezervuārs, tas darbojas uz pašteces principa. Kā alternatīvu var izmantot automatizētu kapilāru laistīšanas sistēmu, kurā ir iebūvēts spiediena regulators līdz 1,5 atmosfērām. Nepievienojiet ūdens sistēmai, kurai ir lielāks spiediens, kas tādejādi varētu pārplēst iebūvētās laistīšanas caurulītes.

Caurulīte, kas iznāk no augšējā labā stūra, jāpievieno piemērotai ūdens padevei, ūdens rezervuāram vai kapilārai laistīšanas sistēmai. Šim nolūkam var izmantot komplektējošo savienojošo elementu(skatīt attēlu).

Caurulīšu savienojošo elementu var izmantot arī lai savienotu divus moduļus (skatīt attēlu). Šajā gadījumā ar savienotāju savienojiet augšējās vertikālās sienas moduļa apakšējo caurulītes izvadu ar apakšējā moduļa augšējo izvadu. Apakšējā moduļa apakšējo caurules izvadu noslēdziet ar tam paredzēto gala noslēgu (skatīt attēlu).

Piezīme: Laistīšanai izmantot tīru ūdeni. Veicot stādīšanas un montāžas darbus jāpievērš uzmanība kapilārajām caurulēm. Jārīkojas ļoti uzmanīgi, lai tajās nenonāktu substrāts vai kādi netīrumi, kas var nosprostot tos.

Laistīšanas sistēmaŪdens spēj izšķīdināt daudz vairāk vielas nekā jebkurš cits šķidrums. Lai arī kādi būtu ūdens ceļi, tas sev līdzi nes ķīmijas, minerālus un barības vielas. Tāpēc augiem ir viegli absorbēt no augsnes izšķīdušos sāļus, minerālvielas kā arī mitrumu.

Bez ūdens uz Zemes nebūtu veģetācijas un attiecīgi arī nebūtu skābekļa un dzīvības.